راهنما و نکات مهم خرید باربیکیو

باربیکیو
در این مقاله از آقای طبخ با نام راهنمای خرید باربیکیو به نکات مهمی که برای خرید باربیکیو باید به آن توجه داشته باشید پرداخته ایم، پس اگر قصد خرید باربیکیو برای ویلا یا رستوران خود را دارید به شما پیشنهاد می کنیم ادامه ی این مطلب را از دست ندهید.

در این مقاله از آقای طبخ با نام راهنمای خرید باربیکیو به نکات مهمی که برای خرید باربیکیو باید به آن توجه داشته باشید پرداخته ایم، پس اگر قصد خرید باربیکیو برای ویلا یا رستوران خود را دارید به شما پیشنهاد می کنیم ادامه ی این مطلب را از دست ندهید.

انواع مدل های باربیکیو

با توجه به فراوانی انواع طرح های باربیکیو که به بازار عرضه شده است قطعا انتخاب بهترین باربیکیو کار آسانی نخواهد بود، همانطور که می دانید آماده سازی کباب و استفاده از باربیکیو در ایران  از زمان های گذشته تا به امروز طرفداران زیادی داشته و افراد  در بیشتر دورهمی ها و میهمانی ها، خودشان اقدام به طبخ انواع کباب می کنند.

پخت و آماده سازی کباب هایی لذیذ مستلزم داشتن امکانات و تجهیزات رستورانی مناسبی است به همین دلیل خرید بهترین باربیکیو اهمیت بالایی دارد. انواع باربیکیو شامل باربیکیو گازی، باربیکیو ذغالی، باربیکیو برقی و باربیکیو خانگی می باشد.

می توانید برای آشنایی با انواع مختلف باربیکیو به مقاله ی “انواع باربیکیو“ مراجعه کنید ما در این مقاله به معرفی انواع باربیکیو، مزایا و معایب هر یک پرداخته ایم.

فواید استفاده از باربیکیو

از جمله فواید باربیکیو می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • آماده سازی غذاها در معرض حرارت غیر مستقیم
 • آماده کردن غذا در سریع ترین زمان
 • حفظ ارزش غذایی خوراکی ها
 • طبخ غذاهایی نرم و آبدار
 • مغز پخت شدن غذاها

فواید استفاده از باربیکیو

نکات مهم برای راهنمای خرید باربیکیو

اگر قصد دارید از باربیکیو در فست فود، خانه، باغ یا ویلا استفاده کنید و تصیم به خرید این محصول گرفته اید بهتر است به نکات ذیل توجه داشته باشید:

 • جنس بدنه

اولین نکته ای که در زمان خرید باربیکیو باید به آن توجه داشته باشید جنس باربیکیو می باشد. این محصول باید در برابر رطوبت و زنگ زدگی مقاوم باشد. معمولا از باربیکیو در حیاط یا فضاهای سرباز استفاده می شود به همین دلیل باید در برابر رطوبت مقاوم باشد.

معمولا جنس باربیکیو از استیل، آلومینیوم، چدن یا فولاد است. باربیکیو چدنی و فولادی ضد زنگ نیست، اما زمانی که از چدن برای باربیکیو استفاده می شود معمولا با پوشش رنگ یا لعاب آن را ضد زنگ و رطوبت خواهند کرد.

خرید: باربیکیو ذغالی ۶۰ سانتی کابینت دار

باربیکیوهای بدنه استیل قیمت بالاتری نسبت به انواع آلومینیومی دارند. همچنین باربیکیوی فولاد ضخیم گرما را در خود نگه داشته و قیمت ارزانترین نسبت به استیل دارد.

 • جابه جایی

برخی از باربیکوها به صورت پایه چرخ دار و گروهی دیگر پایه ثابت ساخته می شوند، در زمان خرید باربیکیو حتما به چرخ دار یا ثابت بودن آن توجه داشته باشید.

جابه جایی باربیکیو

 • ابعاد

ابعاد باربیکیو کاملا بستگی به محل قرارگیری آن دارد. اگر می خواهید برای رستوران خود باربیکیو خریداری کنید لازم است با توجه به تعداد مشتریان و فضای آشپزخانه اقدام به خرید نمایید. معمولا باربیکیوها از سایز ۴۵ سانتی متر تا ۱۲۵ سانتی متر ساخته می شوند.

خرید: باربیکیو گازی ۸۰ سانتی

همچنین برای باربیکیوهای خانگی و قرار دادن باربیکیو در تراس یا باربیکیو برای پشت بام باید به ابعاد تراس و بام خود توجه داشته باشید.

 • کابین دار بودن باربیکیو

برخی از انواع باربیکیو در بخش پایینی خود دارای کابینت هستند که همین امر سبب می شود آشپز لوازم مورد نیاز خود را در کابینت و نزدیک ترین بخش به خود قرار دهد.

خرید: باربیکیو ذغالی ۵۰ سانتی کابینت دار

برای خرید باربیکیو در باغ بهتر است باربیکوهای کابینت دار یا باربیکیو درب چوبی را انتخاب کنید.

کابین دار بودن باربیکیو

 • ساختار بدنه در راهنمای خرید باربیکیو

باربیکیو باید ساختار محکمی داشته باشد. حتما در هنگام خرید باربیکیو به این نکته توجه داشته باشید چنانچه باربیکو استحکام کافی نداشته باشد در هنگام حرکت دادن باربیکیو متوجه صدا و لرزش زیادی خواهید شد.

معمولا اجزای باربیکیو فولادی به صورت قطعات جداگانه بوده که بعد از رنگ کاری به یکدیگر متصل خواهند شد. به همین دلیل امکان تعمیر یا تعویض آن ساده تر است.

خرید: باربیکیو گازی ۷۰ سانتی

 • صفحه گریل

از دیگر نکات مهمی که در زمان خرید باربیکیو باید به آن توجه کنید، جنس صفحه های گریل دستگاه است. در حقیقت مهمترین بخش باربیکیو که در طبخ و آماده سازی غذا تاثیر دارد جنس صفحات گریل می باشد.

صفحات گریل در ۲ مدل شبکه ای و مسطح ساخته می شوند، این صفحات از جنس های مختلف استیل، چدن، آهن، روکش لعاب یا تفلون در بازار موجود هستند. لازم به ذکر است صفحه چدنی استیل نسبت به لعاب و چدن بهتر است.

صفحه گریل باربیکیو

 • سوخت

از دیگر نکاتی که سبب تفاوت انواع باربیکیو می شود نوع سوخت باربیکیو می باشد. باربیکیوها با سوخت های مختلفی مانند گاز، ذغال و برق کار می کنند. خریداری باربیکیو با سوخت های گوناگون بستگی به سلیقه ی شما خواهد داشت. بسیاری از افراد طعم کباب های دودی و ذغالی را دوست ندارند و رستوران های فراوانی تمایل دارند کباب های ذغالی به مشتریان ارائه دهند. باربیکیوهایی که گازی ذغالی هستند یعنی می توان از هر دو سوخت گاز و ذغال برای طبخ کباب استفاده کرد مقرون به صرفه تر می باشند. در حقیقت نحوه کار باربیکیو یکی از فاکتورهایی است که باید در زمان خرید به آن توجه داشته باشید.

اگر قصد خرید باربیکیو دارید و هنوز تصمیم نگرفته اید باربیکیو ذغالی را انتخاب کنید یا گازی به شما پیشنهاد می کنیم مقاله ی “باربیکیو گازی بخرم یا ذغالی“ را مطالعه کرده و بعد تصمیم بگیرید.

 • درب دار بودن باربیکیو

بهترین باربیکیوها آنهایی هستند که دارای درب می باشند. درب دار بودن باربیکیو باعث می شود هیچ گونه آلودگی به دستگاه وارد نشود. حتما در زمان خرید به این نکته توجه داشته باشید.

درب دار بودن باربیکیو

 • ایمنی

یکی از نکات بسیار مهم برای خرید باربیکیو توجه به ایمنی آن است. باربیکیو باید با استانداردهای ایمنی ساخته شده باشد. داشتن لبه های تیز، نزدیکی دستگیره ها به بدنه، نداشتن ترموکوپل از جمله نکاتی است که ایمنی دستگاه را پایین آورده و برای فرد خطراتی به همراه خواهد داشت. پس حتما در زمان خرید به این نکات توجه نمایید.

خرید: باربیکیو رومیزی دو کاره ۱۱۰ سانتی

 • دارا بودن اجاق و شعله

گروهی از باربیکوهای تولیدی دارای شعله و میزکار می باشند. دارا بودن این امکانات باعث می شود قیمت باربیکیو افزایش پیدا کند. این نوع از باربیکیوها به شما این امکان را می دهند تا برای پخت برنج یا سبزیجات کنار کباب از شعله ی کناری آن استفاده نمایید.

دارا بودن اجاق و شعله برای باربیکیو

 • قیمت

هزینه و بودجه ای که برای خرید باربیکیو در نظر دارید از دیگر فاکتورهای مهمی است که در زمان خرید باربیکیو باید به آن توجه داشته باشید. قیمت باربیکیو با توجه به امکاناتی نظیر کابینت و میزکار، ابعاد، پایه دار بودن و… متفاوت می باشد. لازم است بدانید قیمت باربیکیو گازی نسبت به ذغالی بیش تر است.

خرید: باربیکیو ذغالی ۹۰ سانتی کابینت دار

قابلیت تنظیم دما، وجود سینی و قابلیت تنظیم ارتفاع گریل از دیگر نکاتی است که باید در زمان خرید انواع باربیکیو به آن توجه داشته باشید.

راهنمای خرید باربیکیو خانگی

علاوه بر موارد ذکر شده یکی از مهمترین نکات برای راهنمای خرید باربیکیو خانگی توجه به ابعاد آن می باشد. لازم است با در نظر گرفتن ابعاد خانه ی خود اقدام به خرید باربیکیو نمایید.

0/5 (0 Reviews)
اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *